Zemnieku saimniecības «Sējas» apgrozījums pērn saruka par 5,8% 1

Rundāles novada Viesturu pagastā reģistrētās Āra Burkāna zemnieku saimniecības "Sējas" apgrozījums pagājušajā gadā bija 5,647 miljoni eiro, kas ir par 5,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt tās peļņa pieauga par 0,5% - līdz 1,896 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Zemnieku saimniecības vadības ziņojumā teikts, ka nelabvēlīgie laika apstākļi - ilgstošais sausums - aizvadītā gada vasarā īpaši neietekmēja lauksaimniecības kultūru kvalitāti, kā rezultātā liela daļa graudaugu ražas bija labas kvalitātes. Aizvadītajā gadā zemnieku saimniecība iegādājās 65,03 hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Lai atjaunotu materiāli tehnisko bāzi, zemnieku saimniecība investēja lauksaimniecības tehnikas iegādē, nopērkot jaunu traktoru, minerālmēslu kliedētāju, sējmašīnu un piekabi.

Zemnieku saimniecība aizvadītajā gadā rekonstruēja meliorācijas sistēmu nekustamajā īpašumā "Melanši", kas bija 2017.gadā iesākts Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstīts projekts. Tāpat zemnieku saimniecība pabeidza un nodeva ekspluatācijā graudu pirmapstrādes kompleksu ar lauksaimniecības noliktavu, kopumā investējot tajā 2,36 miljonus eiro.

"Sējas" vadība atzīmē, ka pērn zemnieku saimniecība iegādājās mobilās skatuves komplektu un interaktīvu stendu ar programmatūru cukurbiešu muzejā Mazmežotnes muižā, kas tika īstenots piesaistot finansējumu Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) pasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju".

Zemnieku saimniecība turpmākajos gados plāno turpināt nodarboties ar lauksaimniecisko ražošanu, investēt lauksaimniecības zemju iegādē un tehnikas modernizācijā, kā arī attīstīt tūrismu kā blakus nozari.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Sējas strādāja ar 5,998 miljoniem eiro, bet tās peļņa bija 1,887 miljoni eiro.

Kompānija ir reģistrēta 1992.gadā un tās vienīgais īpašnieks ir Āris Burkāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas