Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemniekus aicina uz protesta akciju par zemes iegādes nosacījumiem

Nevalstiskās organizācijas aicina otrdien, 21. janvārī, pulksten 11 pulcēties pie Ministru kabineta, lai mudinātu valdību apstiprināt vietējiem zemniekiem labvēlīgus iegādes kritērijus lauksaimniecības zemei.

Šonedēļ Ministru kabineta (MK) darba kārtībā netika iekļauts jautājums par lauksaimniekiem kritiski svarīgajiem grozījumiem likumā «Par zemes privatizāciju lauku apvidos», kas paredz vairākus ierobežojumus lauksaimniecības zemes iegādei. Līdz ar gaidāmo valdības maiņu lauksaimnieku organizācijas ir pārliecinātas, ka 21. janvāris ir pēdējais brīdis, lai likuma grozījumi tiktu atbalstīti un virzīti izskatīšanai Saeimā, teikts kopīgajā paziņojumā presei.

Ņemot vērā iepriekšējo vilcināšanos un bažas par zemes uzpircēju ietekmi lēmuma pieņemšanā, lauksaimnieki no biedrības «Zemnieku saeima», Lauksaimnieku kooperatīvu asociācijas, Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas, Statūtsabiedrību asociācijas, Jauno zemnieku kluba un Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) pirms valdības sēdes pieprasīs atbalstu zemes iegādes kritērijiem.

LZF valdes priekšsēdētāja iecavniece Agita Hauka «Bauskas Dzīvei» apstiprināja, ka arī Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada zemnieki pievienosies protesta akcijai, jo šeit saimniecību attīstību jau vairākus gadus kavē jaunas lauksaimniecības zemes trūkums. Turklāt lielais pieprasījums un ārvalstu investoru dalība zemes iegādē strauji paaugstina cenas, mazinot vietējo lauksaimnieku iespējas iegādāties ražošanas līdzekli.

«Lauksaimniecības zeme ir Latvijas lauku apdzīvotības un ekonomiskās izaugsmes pamatu pamats. Zemei ir jābūt pieejamai lauksaimnieku ģimenēm, kas ražo lauksaimniecisko produkciju, dod darbu citiem un nodrošina tirgu ar pārtiku,» uzsver A. Hauka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas