Ziedo asinis līdzcilvēkiem 1

Valsts asinsdonora centrs (VADC) 26. jūnijā rīkoja izbraukumu uz Iecavu. «Ziedojot asinis, organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu. Tātad veselam cilvēkam asins zaudējums nav kaitīgs. Tieši otrādi, donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām,» vēstīts VADC mājaslapā donors.lv. Taču galvenais –, ziedojot asinis, palīdzam nelaimē nonākušiem līdzcilvēkiem.

«Nodot asinis ir katra paša ziņā, to nevar piespiest. Man patīk, ka nāk ļoti daudz jaunu cilvēku, tādējādi mainās arī ziedotāju paaudze. Daudzi nodod asinis, jo nevar zināt, kad tās pašam būs nepieciešamas, tomēr lielākā motivācija ir paveikt labu darbu,» stāsta ārsta palīdze Anita Ķezbere. Asinis var nodot tikai no 18 gadu vecuma, daudzi jaunieši tās ziedo tieši savā 18. dzimšanas dienā, tad gan ballītei jāizpaliek, smej A. Ķezbere.

Asinis Iecavā nodeva Elīza Juste no Ozolniekiem. «Atbraucām pieredzes apmaiņā uz bērnudārzu, pamanījām asinsdonoru busu un nolēmām piestāt. Vienmēr, kad redzam busiņu, nododam asinis. Tā ir iespēja palīdzēt tiem, kam tas visvairāk vajadzīgs,» atklāja E. Juste. Viņasprāt, asinis nodot ir veselīgi, neesot nedz sāpīgi, nedz baisi.

Asinsdonoru krēslā sēdās arī iecavnieks Dins Knospiņš. Šī bija jau sestā reize, kad viņš nodod asinis. Dins bija mierīgs un teica, ka process esot patīkams: «Es sēžu un atpūšos, man ne par ko nav jāuztraucas.» Pirmajā reizē iecavnieks gan esot bažījies par to, vai būs sāpīgi, cik liela būs adata, bet sapratis, ka neesot tik traki, turklāt šādi viņš palīdz citiem.

Anita Ķezbere atgādināja, ka no 1. jūlija netiks veikti skaidras naudas norēķini. Ziedojot asinis, donoram būs jāzina bankas konta numurs. Ja tāda nav, bet ir vēlme ziedot asinis, tad ir lūgums laikus atvērt kontu, lai saņemtu bezskaidras naudas kompensāciju.
VADC plānoto izbraukumu grafiks un papildu informācija – iestādes mājaslapā donors.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dins

Vajadzētu rakstā nomainīt puisim uzvārdu no krospičs uz Knospiņš :)

pirms 5 gadiem, 2015.06.27 14:37

Vietējās ziņas