Ziedojumu vākšana Cepļa atbalstam turpināsies 2

12. jūnijā Igo mākslas centra «Ceplis» atbalstam rīkoto koncertu «Ceļam Cepli» tiešsaistē ir noskatījušies 1000 cilvēki, kopumā ziņa ir sasniegusi sešus tūkstošus interesentu, portālu informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Inese Libere.

Viņa pastāstīja, ka mūziķi Kārlis Kazāks, Igo, Jānis Strazds, Aivars Meijers, Ainis Zavackis, Armands Alksnis un grupa «Saldās sejas», līnijdeju dejotāji no Mežotnes, pasākuma organizētāji, kā arī vēsturnieks Raitis Ābelnieks koncertā piedalījās, ziedojot savu uzstāšanos Cepļa attīstībai. Koncerta režiju veidoja un to vadīja Igo.

Koncerta tiešraide tika veidota sadarbībā ar «HDPD Productions&Dreams». Pasākuma ieraksts tapa sadarbībā ar Kultūras informāciju sistēmu centru Eiropas Savienības atbalstu projektā «Kultūras mantojuma satura digitalizācija. 1. kārta», un drīzumā tas būs skatāms Kultūras mantojuma satura portālā diva.lv. Ierakstu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, kā arī Bauskas kultūras centrs.

I. Libere norādīja, ka ar tiešsaistes koncertu un akciju «Ceļam Cepli» svarīgi bijis pievērst uzmanību Igo mākslas centram «Ceplis», aktualizējot kaļķu dedzinātavas jumta slikto stāvokli un nepieciešamību to labot. Ziedojumu vākšana turpinās arī pēc koncerta, jo kopējā nepieciešamā summa jumta atjaunošanai ir vairāki desmiti tūkstoši eiro.  

Koncerta dienā tika uzstādīta arī Cepļa laipa Lielupē, kuru bija iespējams iegādāties, pateicoties Bauskas pašvaldības projektu konkursam «Mēs savam novadam 2021» un atbalstam arī no uzņēmuma SIA «Ponton». Objekts ir publiski pieejams ikvienam.

I. Libere atklāja, ka vasarā pasākumi turpināsies atbilstoši epidemioloģiskās situācijas noteikumiem. Patlaban ir iespēja pieteikt ekskursijas grupām – tās ilgums apmēram vienu stundu. Ekskursijas vada Igo vai arī Gita Straustiņa atbilstīgi mūziķa slodzei un aizņemtībai, jo Igo ir atsākusies neliela koncertu darbība, kā arī viņš ceļo pa Latviju kopā ar Multimākslas tirdziņiem.

Jūlijā Ceplī ir ieplānota Lielupes tīrīšanas talka – datums tiks izziņots atsevišķi, jo tas ir saistīts ar kopējā projekta virzību un ūdens stāvokli upē. Talkas laikā notiks arī neliels Igo koncerts. Savukārt augusta sākumā ir iecerēts Mazo tēlniecības formu plenērs – aicināti piedalīties keramiķi un tēlnieki. Plenēra noslēgumā būs izstāde. 28. augustā ir paredzēta jau par tradīciju kļuvusī Jūrkalnes diena Ceplī – jūrkalnieši dodas uz Cepli ar savām tradīcijām, suitu sievu dziedājumiem un mājražojumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

rrr

Lai jau veicas, bizness gan privāts, nezvai daudz ziedotāju būs. Var būt caur projektiem var naudu dabūt.

pirms mēneša, 2021.06.15 17:47

Laucinieks

Es ziedošu zāli, šo sezon labi aug.
Man patīk māksla.

pirms mēneša, 2021.06.17 08:15

Vietējās ziņas