Ziedu audzētājiem sākas sējas laiks 2

Bauskas novadā vasaras puķes jau sākušas savu ceļu uz dobēm un dārziņiem. Pašlaik gan vēl tikai kā sēklas, kas tiek sētas kastītēs un diedzētas apgaismotās un siltās telpās.

Ilonas un Ulda Stankeviču piemājas saimniecībā Brunavas pagastā divās istabās gaisma deg divpadsmit stundas diennaktī. Janvāra pirmajā nedēļā kastītēs iesētas atraitnītes, vijolītes, no pērnā gada decembra dīgt sākušas begonijas. Kopumā pārceļošanu uz siltumnīcām februāra otrajā pusē gaida ap seši tūkstoši stādiņu.

«Pircēji vienmēr gaida ko jaunu. Tieši tādēļ sēklas pasūtām no dažādu izplatītāju firmu katalogiem, jo tur ir līdz 98 procentu garantija, ka izaugs tieši tas, kas paredzēts. Ja paši novāc sēkliņas, tad šādas garantijas nav. Mums jaunums šogad būs nokarenās vijolītes, dažādu krāsu atraitnītes ar sīkiem ziediņiem. Būs pircēju pieprasītās kamolbegonijas, leduspuķes,» stāsta I. Stankeviča, kura ar puķu, kā arī dārzeņu audzēšanu nodarbojas jau 17. gadu.

U. Stankeviča vēlme, lai februārī neuznāk liels aukstums. Tad siltumnīcu apkurināšanai nāksies izlietot neplānotas malkas rezerves.

Ar izaudzētā realizāciju lielu problēmu neesot. Cilvēkiem joprojām patīk izdaiļot mājas apkārtni, arī kapu kopiņām vienmēr cenšas sagādāt jaunus stādiņus. Audzētāju pulks Bauskas pusē nav īpaši liels, galveno konkurenci rada pārpircēji.

Ārijas Beltes piemājas saimniecībā Īslīces pagastā pagaidām vēl klusums. Saimniece «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka viņa kopā ar meitas Jolantas Rimševicas ģimeni galvenokārt nodarbojas ar dārzeņu stādiņu audzēšanu. Šīm kultūrām sēkliņas kastēs izsēs februāra beigās, marta sākumā. Tās galvenokārt būs dažādas lauka kultūras: ziedkāposti, sīpoli. Daļu sējas materiāla Ā. Belte pasūta no katalogiem, pirkti tiek arī jaunstādi. Lai arī tie ir nedaudz dārgāki kā sēklas, taču siltumnīcās tos var izstādīt vēlāk, tādējādi mazāk līdzekļu vajadzīgs apkurei.

Bauskas veikala «Dārza bodīte» pārdevēja-konsultante Ilona Atmata laikrakstam pastāstīja, ka pircēji pamazām jau sāk pārcilāt sēklu paciņas. Kā ierasts, vaicā pēc jaunumiem. Šogad ir sarūpētas agrāk neredzētas asteru sēklas. Ziedi tām būs zilās un violetās nokrāsās. «Nav daudz puķu, kam ziedi ir zilos toņos, tādēļ šādas krāsas ir pieprasītas. Jaunums šogad ir arī nokarenās puķes nirenbergijas un taurencijas. Arī tās priecēs ar zilas krāsas ziediem,» skaidro pārdevēja.

I. Atmata pati ir aizrautīga dārzniece. Dārzā un siltumnīcā viņa regulāri stāda ko jaunu, jo tas interesē pašu, iespaidos var dalīties arī ar pircējiem. «Pērn parādījās jauna tomātu šķirne `Tolstoi`. Iesēju, izaudzēju, pakonsultējos ar citiem, kas šīs sēkliņas bija nopirkuši. Šogad droši varu ieteikt, ka tā ir laba tomātu šķirne, ražīga, spēcīgi stādi, augļi nav miltaini,» savos vērojumos dalās pārdevēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas