Ziedu tirgotājus 8. martā gāž riņķī 10

Sieviešu dienā, 8. martā, ziedu pārdevējiem Bauskā darba netrūka. Vairākas tirdzniecības vietas vārda tiešākajā nozīmē pircēji gāza teju riņķī, rāmāka klientu plūsma bija vien Bauzes tirgū, novēroja portāls.

Lai arī par oficiāliem svētkiem nav atzīta, Latvijā joprojām plaši tiek svinēta Sieviešu diena, tautā ierasts tos saukt arī par tulpīšu svētkiem. Šīs puķes arī mūsu pilsētā ierindojās pirktāko ziedu topa augšgalā. Netika smādētas arī rozes, frēzijas, hiacintes un citas puķes. Pircēji labprāt izvēlējās ziedošos augus podiņos, cerot, ka tie priecēs ilgāk nekā grieztie ziedi.

Portāla uzrunātie vīrieši atzina, ka 8. marts viņu vērtējumā nav diena, kad pirkt pa vienam ziedam. Tā varot rīkoties Valentīna dienā, kad jāiepriecina tikai sava mīļotā. Sieviešu dienā esot jāsumina gan dārgā, vienīgā, gan mamma, māsas un kolēģes.

Bauskas veikala «Rozīte» pārdevēja Ilze Upeniece trakajā darba cēlienā atlicināja īsu brīdi sarunai, jo gari runāt šajā dienā nav laika – jāapkalpo klienti. Tie pārsvarā ir stiprā dzimuma pārstāvji – gan jauni vīrieši, gan vidēja gadagājuma, gan cienījama vecuma kungi, katrs vēlas iepriecināt daiļās būtnes. Tās neesot vien dzīvesbiedres, bet arī kolēģes, kaimiņienes, radinieces – visas tiekot uzpasētas. I. Upeniece apliecina, ka visiecienītākās 8. martā ir klasiskās dzeltenās šķirnes ‘Strong Gold’ tulpes, tām esot lielākie ziedi un visnoturīgākais kāts. Piedāvājumā tirgotavā esot ap desmit tulpju šķirņu, visas audzētas uzņēmuma dārzniecībā Gailīšu pagastā. Tās grieztas pumpura fāzē un brīdi uzglabātas vēsumā. «Viss ir svaigs, un pircēji to novērtē, jo krāšņums ilgāk vāzē uzglabāsies,» teic I. Upeniece.

«Rozītē» ziedi pārsvarā realizēti lielākos daudzumos, vien retajam pirkumā bijis pāris puķu. Daži klienti iegādājušies vairāk nekā pusotra simta tulpju. Salīdzinājumā ar pērno gadu pieprasījums esot līdzīgs, spriež I. Upeniece. Varbūt nedaudz mainījusies gaume, vīrieši kļuvuši izglītotāki. Piemēram, daudzām otrajām pusītēm ļoti patīkot lizantes, taču iepriekš kungi tām nosaukumu nav varējuši iegaumēt. Šogad situācija mainījusies, un savas vēlmes pircēji varot nosaukt nevilcinoties.

Arī īgņu šogad tikpat kā nav bijis, bet iepriekšējos gados tādu nav trūcis. Nākuši un sūkstījušies par padomju laika «atliekām», par izdomātiem svētkiem, kuros maks jāver platāk un jāapdāvina sievietes. «Šoreiz visi ir pozitīvi un nāk ar prieku, arī mums, pārdevējām, novēl priecīgu Sieviešu dienu. Tas tiešām uzmundrina,» atzīst I. Upeniece.

Jautājot, cik ziedu pārdots, viņa smej, lai skaitļus neprasot – būšot pamatīga grēda. Kopš eiro ieviešanas cena ievērojami nav mainījusies, par pašmāju tulpēm tiek prasīti 80 centi, mazākas, nestandarta izmēra tulpes tiek tirgotas par 50 un 60 centiem gabalā.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Žūpa

Svētki, kas silda sirdis! Sievietēm ziedi nekad nevar būt par daudz! Paldies laipnajām "Rozītes" meitenēm!

pirms gada, 2019.03.11 18:57

pojolītis

Miera laikos latvieši gāza riņķi tautu meitas, bet šodien Eiropas vērtību iespaidā nesmādē neviena dzimuma pārstāvjus.

pirms gada, 2019.03.11 20:58

Tjuļpans

Laikam tomēr nākamgad jāmeklē tiešām tepat audzētas tulpes. Šogad ko nopirku Ziedu bāze sievas vāzē jau tajā pašā vakarā bēdīgi nolieca galvas. Ehhh, tāda kauna sajūta vakarā mani nepameta... :(

pirms gada, 2019.03.11 22:53

patriots

Ziedu bāzes darbinieki gan stāsta, ka viņu tirgotā prece esot paša pirmā svaiguma un pirms piecām minūtēm atpakaļ tepat Ķīnas dobītē noplūkta.

pirms gada, 2019.03.12 10:10

Mazinjaa:)

Manas tulpītes gan vēl skaisti stāv vāzē!

pirms gada, 2019.03.14 22:13

Jānis

Biju pasūtījis darba kolēģēm ziedus tieši no šī puķu veikala Dārza ielā 16.
Atstāju savu numuru, un gaidīju kad piektdien man pazvanīs, ka manas rozes ir gatavas saņemšanai, bet nogaidīju līdz par 12.00 tā arī neviena zvana, protams devos uz turieni, pārdevēja mani pat nezināja un nekur pierakstīts arī nebija. Nožēlojami

pirms gada, 2019.03.12 15:15

Vīlusies

Pasūtīju pušķi uz25 jūliju, no pašas izvēlētām rozēm, vēl nofotogrāfēju kā lika, lai būtu īstās, piesolīja zaļumus es vēlējos dekorācijai vēl sīkas baltās puķītes, samaksāju, pušķis bija domāts meitai uz kāzām, samaksāju un mierīgi gaidīju savu dienu. 25 jūlijā saņēmu vilšanos, jo, rozes nebija manas izvēlētās, pie solītie zaļumi nebija, sasiets bija ar prastu rozā lenti ar irstošiem galiem. Rozes krita ārā no pušķa. Izskatījās, kad uz ātru roku kautkas tika sagrābstīts. Naudu gan paprasīja iespaidīgu, bet rezultāts neatbilda summai. Tā ir ņirgāšanās par pircējiem, jo tur nav meitenes kas prot gatavot pušķus. Paviršība un vienaldzība.....

pirms 4 mēnešiem, 2020.07.26 23:33

Vietējās ziņas