Ziemā pieprasīti braucieni kamanās 2

Pa baltām kupenām baltas ķēves vilktās kamanās Bauskas novada Mežotnes pagastā var traukties ikviens interesents. Sniega māte šogad mūspusē bijusi pārsteidzoši dāsna, šoziem audzis pieprasījums pēc aktivitātēm svaigā gaisā.

Mežotnes pagasta Jumpravās izbraucienu ar ragavām piedāvā Skaidrīte Zvirbule. Kundzei jau drīz būs 70 gadu, bet viņa vēl aizvien nerimtīgi kopj vairākus zirgus. Ragavās, ko vada Māra Cimermane, iejūgta arī seniore – ķēve Sakta, kurai jau 27 gadi, bet tai vēl aizvien patīk izlaist riksi pa sniegotajiem plašumiem. Parasti izbraucienā ar ragavām ķēve pieveic aptuveni divus kilometrus. Saimniece uzmanīgi skatās, lai zirgam nav pārāk liela slodze.

«Varējām vizināt cilvēkus arī citus gadus, bet sniega nebija. Šogad vienlaikus vizinām tikai vienas mājsaimniecības pārstāvjus. Ķēves dzimtā puse ir Krāslava Latgalē – tur tā apmācīta vilkt pajūgu. Citur ko tādu nemāca,» stāsta S. Zvirbule.

Uz izbraucienu ragavās bija ieradusies Lejnieku ģimene no Īslīces pagasta. Vizināšanās bija dāvana jubilāram Valteram, kas ragavās sēdās kopā ar tēvu Jāni, mammu Līgu un brāli Niku. «Gribējās kaut ko īpašu uzdāvināt. Pirms desmit gadiem, kad jubilārs piedzima, bija tieši tāds pats sniegs. Tagad jau nekā cita nav. Ar draugiem nevar tikties. Varbūt vasarā varēsim sarīkot vārdadienas ballīti,» cer mamma Līga.

Pagājušajā nedēļā biedrības «Dārtes zirgi» vadītāja Gunita Berkmane kopā ar meitu Aneti Anci Berkmani Iecavā interesentiem sāka piedāvāt zirgu skijoringu.

«Pamatā pieejamas izjādes ar zirgiem. Ar kamanām – tikai tad, ja brauc vienas mājsaimniecības pārstāvji, jāizmanto arī maskas. Pārsvarā piesakās ģimenes ar bērniem – vecāki, mammas ar bērniem. Pati esmu aizņemta darbā, tāpēc izklaidi varu piedāvāt tikai pēcpusdienās un brīvdienās. Izjādes cilvēkus interesē. Jāpiesakās laikus, jo ir pietiekami daudz gribētāju,» stāsta G. Berkmane.

Viņa atklāj, ka biedrība ir bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir nodrošināt zirgu uzturēšanu. Bieži vien lielākās izmaksas veido dzīvnieku ārstēšana un inventāra iegāde. Izbraucienus ar ragavām viņa bijusi gatava piedāvāt arī iepriekš, bet pēdējos gados nebija sniega. «Zirgs tagad ir pietiekami pieredzējis, var vizināt klientus. Ir jābūt drošam, zirgs ir apmācīts un ar stabilu nervu sistēmu,» stāsta uzņēmēja.

Šoziem radās vēlme piedāvāt skijoringu, bet tas neesot tik vienkārši – biedrībai nav slēpju, tas nozīmē, ka klientam vajag savas, turklāt slēpotājam jābūt pieredzējušam. Piektdienas, 12. februāra, vakarā aplokā spontāni tika izveidota trase, un svētdien ieradās pirmie slēpotāji, kas to izmēģināja. «Laiks bija fantastisks, un diena pozitīvu emociju pilna. Visi bija sajūsmā par izdevušos Valentīna dienu. Biedrība to organizēja kā labdarības pasākumu, neiekasējot ziedojumus,» stāsta G. Berkmane.

«Es nepārdodu zirgus un jāšanu – es «pārdodu» prieku un sajūtas. Lai ģimenes iziet ārā un pakustas!» smaida jātniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

TIC

Mūsu datubāzē reģistrētās izjādes https://www.tourism.bauska.lv/lv/ko-darit/izjades

pirms 16 dienām, 2021.02.16 14:53

Vietējās ziņas