«Ziemas dienests» sācis darbu Bauskā 4

Bauskas pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss» izveidotais «ziemas dienests» ir gatavs mobilizēt nepieciešamos tehnikas, cilvēku un citus resursus, lai Bauskas ielas attīrītu no sniega vai kaisītu apledojušas brauktuves.

Pirmie pilsētas ielu kaisīšanas darbi veikti jau 24. novembrī, portālu informēja SIA «Vides serviss» sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Rasa. Viņa atklāja, ka ziemas dienesta rīcībā ir pieejamas 11 pārbaudītas un darba kārtībā esošas tehnikas vienības, septiņi traktori, kuri aprīkoti ar sniega šķūrēm un slotām, autogreiders, smilšu kaisītājs, smilšu iekrāvējs, kā arī šoruden uzņēmums iegādājies mazu trotuāru tīrīšanas traktoriņu «Antonio Carraro», ar kura palīdzību darbs noritēs ātrāk un efektīvāk. «Tehnika ir pietiekamā daudzumā, lai pilsētā nodrošinātu kārtību un drošus apstākļus gan kājāmgājējiem, gan transportlīdzekļu vadītājiem. Kontroles nolūkos visas tehnikas vienības ir aprīkotas arī ar GPS,» stāsta I. Rasa.

Ielu uzturēšanas prioritātes noteiktas, vadoties pēc to lietošanas intensitātes. Pirmkārt, tiek nodrošināta droša pārvietošanās uz Bauskas galvenajām ielām, izņemot Kalna, Zaļo, Uzvaras ielu, kuru uzturēšana ir «Latvijas Valsts ceļu» (LVC) atbildībā. I. Rasa uzsvēra, ka SIA «Vides serviss» ir atbildīga tikai par Bauskas pilsētā esošo ielu, laukumu, un citu pašvaldībai piekrītošo teritoriju sakopšanu. Uzņēmuma atbildībā esošo ielu kopgarums ir 35 km. SIA «Vides serviss» ir noslēgusi līgumus arī ar citām juridiskajām personām par ziemas dienesta darbiem.

Iedzīvotāji aicināti ziņot uzņēmumam par ielu stāvokli pilsētā. Ziemas dienesta dežuranti ir sazvanāmi visu diennakti gan darbdienās, gan brīvdienās, gan svētku dienās pa tālr. 63922713 vai mobilo tel. 28371865.

Bauskas pašvaldības saimnieciskās nodaļas pārstāve Agita Eglinska informēja, ka ziemas uzturēšanas periodam šogad Bauskai no autoceļa speciālā budžeta bija plānots tērēt 57 219,16 eiro. Par pērnā gada decembri, šī gada janvāri, februāri un martu kopā iztērēti 53 600,23 eiro. «Par iespējamo ekonomiju vēl runāt nevaram, jo decembrī var būt nepieciešamība kaisīt brauktuves ar pretslīdes materiālu,» uzsvēra A. Eglinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ance

lai tik neiztērē kamēr nav vēl sācis snigt :))

pirms 5 gadiem, 2015.12.01 19:22

braucēja

Kurā vietā sākuši? Ja 1. decembrī pilsētas ielas ap 8.00 bij slidenas.......

pirms 5 gadiem, 2015.12.02 06:51

skolēns

Tieši tā, Pilskalna iela un Dārza iela bija konkrētas slidotavas.

pirms 5 gadiem, 2015.12.03 08:32

Iedzīvotāja

Lūdzu mēģiniet no paša rīta nokaisīt arī pagalmus- savādāk var salauzt kāju kamēr tiek līdz mašīnai, jo mēs tak par to arī jums maksājam!

pirms 5 gadiem, 2015.12.03 10:16

Vietējās ziņas