«Ziemas sadancī» Staļģenē izdejos Zemgales deju svētku repertuāru 1

Šodien plkst.18 Staļģenes sporta hallē Jelgavas novadā pēc gada pārtraukuma atkal notiks tradicionālais novada tautas deju kolektīvu "Ziemas sadancis", aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Pasākumā dejotāji izdejos repertuāru Zemgales vēsturiskā novada deju svētkiem, kas jūnijā notiks Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Vasarā iecerētajos Zemgales mēroga deju svētkos kolektīvi izdejos uzvedumu "Dievs. Daba. Darbs" pēc Annas Brigaderes tāda paša nosaukuma triloģijas motīviem. Uzvedumā piedalīsies Bauskas, Dobeles, Jaunjelgavas un Jelgavas novadu, kā arī Jelgavas tautas deju kolektīvi. 

Savukārt "Ziemas sadancī" Staļģenes sporta hallē piedalīsies visi 20 Jelgavas novada pieaugušo tautas deju kolektīvi, koncerta repertuārā goda vietu atvēlot Zemgales horeogrāfu dejām. Viņu vidū - par deju ķēniņu dēvētais Vilis Ozols, Maija Sālzirne, Gunta Skuja, Jānis Purviņš, kurš desmit gadus vadījis kolektīvu Bauskā un bijis vairāku Zemgales deju svētku horeogrāfiju autors. Tāpat izpildīs arī jauno Zemgales horeogrāfu - Gunas Trukšānes, Baibas Ķesteres, Arvila Novika un Ievas Kareles - radītās dejas.

Jelgavas novada tautas deju kolektīvu virsvadītāja Karele skaidroja, ka uzvedumā un līdz ar to ziemas sadanča koncertā izvēlētas arī citu Latvijas deju meistaru radītās horeogrāfijas. Kopumā iecerēts izdejot vairāk nekā 20 tautas deju, pieaicinot uzstāties arī tuvākos kaimiņu kolektīvus - Ozolnieku senioru deju kolektīvu "Ozolnieki" un Jelgavas tautas deju ansambļus "Diždancis" un "Ritums".

"Katrs kolektīvs šobrīd cītīgi gatavojas un jau pavisam drīz priecēs deju svētkos. Ņemot vērā, ka jūnijs ir laiks, kad vairums Jelgavas novada iedzīvotāju ir aizņemti dārza darbos un nevarēs apmeklēt lielos dejošanas svētkus Zemgales Olimpiskajā centrā, kā arī lai redzētu, kā dejotājiem kopā sokas ar repertuāra apguvi, nolēmām, ka vēl pirms uzveduma varam sarīkot savus dejošanas svētkus - gluži kā ģenerālmēģinājumu, kurā Jelgavas novada deju kolektīvi skatītājiem ļautu ielūkoties vasarā gaidāmā koncerta repertuārā," pauda Karele, piebilstot, ka Zemgales novada deju svētkos, kas notiks jūnijā, līdztekus pieaugušajiem dejotājiem piedalīsies arī Jelgavas novada bērnu deju kolektīvi

Pievieno komentāru

Komentāri 1

dejotāja

Kuru kolektīvu Bauskā 10 gadus vadījis J.Purviņš?

pirms gada, 2020.02.29 18:07

Vietējās ziņas