Ziemassvētkus vecļaudīm «Derpelē» ieskandina bērnudārza audzēkņi

 Lai arī nav sniega un trūkst baltuma aiz loga, Ziemassvētki tuvojas. Svētku izjūtu vispārēja tipa pansionāta «Derpele» iemītniekiem Bauskā 20. decembrī palīdzēja radīt bērnudārza audzēkņi. «Saulītes» un «Mākonīši» – pirmsskolas izglītības iestādes «Zīlīte» grupiņas – bija ieradušās pie vecļaudīm. Piecus, sešus gadus vecie bērni kopā ar audzinātājām Andu Žurevsku-Āni un Anželiku Nazarovu, kā arī skolotājas palīdzi Dainu Pumpuri bija sagatavojuši koncertu. Savukārt bērnu vecāki bija sarūpējuši brīnišķīgas, noderīgas dāvaniņas – saldumus, tējas un medu. Veltes bija ieliktas paššūtos tumši un gaiši zaļos auduma maisiņos, jo bērnudārzs no šī gada iesaistījies ekoskolu programmā. Arī rotājumi pirmsskolas izglītības iestādē gatavoti no otrreiz izmantotām lietām.

Telpā koncertu gaidīja 16 iemītnieku, arī simtgadniece Alise Kaklēna. Viņa «Bauskas Dzīvei» atzina, ka esot priecīga par šādiem bērnu apciemojumiem. Arī citas dienas nākuši skolēni, atnesuši dāvaniņas. Aprūpētāja Kristīna Želve apliecina, ka šajā pirmssvētku laikā ciemiņu vecļaudīm netrūkstot, tas viņus ielīksmojot, pēc tam gan esot «klusāks» laiks…

Ieraugot bērnudārzniekus svētku tērpos, daži skatītāji iesaucās: «Cik smuki bērniņi!» Audzinātāja A. Žurevska-Āne jokoja, ka atnākuši atrādīties, cik lieli izauguši. Bērni bija atnesuši «sniegu» – katra mazajās rociņās bija skaista izgriezta sniegpārsla, kas lieliski papildināja dziesmas par sniegu un Ziemassvētku baltumu. Gaismiņa solīja: «Uz Ziemassvētkiem es spīdēšu.» Daži iemītnieki klusiņām dziedāja līdzi. Mazie runāja arī dzeju. Brīnišķa bija arī noslēguma dziesma par mazo eņģelīti, kas atlido, seniori šūpojās līdzi melodijai, un daudziem sejas kļuva sapņainas.

Pēc muzikālas un liriskas ievadīšanas Ziemassvētkos bērni dalīja sarūpētās dāvanas. Katrs atnākušais saņēma velti. Jo sevišķi visi priecājās par pašgatavotām apsveikuma kartītēm vienoti saskaņotā zaļā tonī. Uz tām bija skaista, draiska pele. Kurš vēl nebija saņēmis, pats cēla roku un lūdza bērniņiem tādu velti, kas, varēja redzēt, sasildīja sirdi. Imants Bergmans atzina, ka koncerts paticis.

Netika aizmirsti arī tie vecļaudis, kam pietrūka spēka no istabiņas atnākt uz koncertu. Mazie viņus apciemoja, lai norunātu dzejolīti un pasniegtu dāvanu un kartīti. Pansionāta iemītnieki jutās priecīgi, ka nav aizmirsti savās istabiņās. 75 gadus vecā Veronika Dumbrauskaite «Bauskas Dzīves» lasītājiem novēlēja: «Izturību jaunajā gadā, labu veselību!» Ticam, ka tas viss atgriezīsies arī pie vēlētājas.
Bērnudārza bērni kopā ar audzinātājām bija rūpīgi gatavojušies šim apciemojumam. Mazie atzina, ka pašiem ir vectētiņi un vecmāmiņas un viņi «esot ļoti veci». Bērniem paticis iepriecināt pansionāta iemītniekus. Šajā nedēļā vēl divas bērnudārza «Zīlīte» grupiņas apciemojušas pansionāta «Derpele» struktūrvienību, lai neviens nebūtu aizmirsts.

Arī citas izglītības iestādes šajā pirmssvētku laikā ir iesaistījušās labdarībā ar dažādām aktivitātēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas