Zināmi konkursa dalībnieki Vecumnieku novadā

Pašvaldības rīkotajā konkursā «Vecumnieku novada uzņēmēju gada balva 2018» piedalās 13 uzņēmēji. Vērtēšanas komisija katru apmeklēs rīt un parīt – 6. un 7. martā, lai iepazītos klātienē, izzinātu darba specifiku un uzklausītu pieredzes stāstus, informē Alīna Žukauska, Vecumnieku novada domes projektu koordinatore.


Kopumā iedzīvotāji un uzņēmēji bija iesnieguši 16 anketas, sešās nominācijās piesakot 27 dalībniekus – gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas novadā izvērsušas komercdarbību.

«Interese šoreiz bija liela, no 27 izvirzītajiem uzņēmējiem atsaucās 16. Kā to paredz nolikums, tika pārbaudīts, vai pretendenti atbilst noteikumiem – vai nav nodokļu parāda, darba drošības pārkāpumi u. c. Izvērtējot kritērijus, 13 tika virzīti dalībai konkursā,» atklāj A. Žukauska. Viņu priecē, ka atsaucība šoreiz bijusi gan no jaunajiem uzņēmējiem, gan pieredzes bagātajiem, kuri iepriekš atturējās iesaistīties konkursā.

Visplašāk pārstāvētā nominācija ir «Čaklās rokas», kur uz galveno balvu pretendē seši sava amata pratēji – mājražotāji un pakalpojumu sniedzēji: Agnija Praškeļeviča, «Agnijas rotas», Vecumnieki; i/k «Dzintarlāse», Vecumnieku pagasts; SIA «Ābolis», Bārbeles pagasts; Baiba Tērauda (pin šūpuļligzdas), Vecumnieku pagasts; friziere Ināra Strēle, Skaistkalne; Antoņina Ļitviņeca (galda klājumi), Vecumnieki. Titulam «Gada pakalpojumu sniedzējs» pieteikti pieci uzņēmēji: SIA «Sēdnīca», Vecumnieki; Daces Stankēvičas z/s «Mačēni»,
Skaistkalnes pagasts; SIA «Ābolis»; biedrība «7 maņas», Vecumnieki; Kristīne Vallere, «Everti», Bārbeles pagasts, savukārt nominācijai «Gada ražotājs» – trīs, kas visi saistīti ar pārtikas ražošanu: Inta Silava (audzē un pārstrādā amarantu), Skaistkalne; i/k «Dzintarlāse»; SIA «Ābolis». Pārējās trīs grupās ir pa vienam dalībniekam: «Gada darba devējs» – SIA «Sēdnīca»; «Gada jaunietis uzņēmējdarbībā» – Everts Emīls Gertsons, SIA «Latvian wood designs», Vecumnieki; «Gada labdaris» – z/s «Ozoli», Stelpes pagasts.

Divās nominācijās pieteikta SIA «Sēdnīca», kas konkursā piedalās pirmo gadu. Īpašniece Linda Daga «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka iedzīvotāji dalībai bija izvirzījuši arī pērn, taču uzņēmums vēl nebija gatavs tiekties pēc balvas. Šogad atsaukušies, jo ir daudz paveikts, uzlabojot gan piedāvājumu, gan pakalpojumu kvalitāti. Vecumniekos SIA «Sēdnīca» kafejnīcu iecienījuši vietējie un ciemiņi, īpaši daudz ļaužu tur apgrozās pusdienas laikā.

«Šāds konkurss ir vajadzīgs. Tas rada pacilātību un vēlmi attīstīties. Ir patīkami strādāt, ja tiec pamanīts un novērtēts,» pauž L. Daga.
Konkurss norisinās jau trešo gadu. Pirmajā reizē tika pieteikti 35 uzņēmēji, bet vērtēti 11, pērn bija izvirzīti 48, no kuriem piedalījās deviņi dažādu jomu pārstāvji.

Dalībnieku godināšanas ceremonija notiks Vecumnieku tautas namā 22. martā, kad tiks paziņoti uzvarētāji. Sarunu šovu «Vakars ar uzņēmēju» vadīs radio «Star FM» balss un televīzijas kanāla «LNT» laika ziņu moderators Māris Grigalis. Konkursa noslēguma sarīkojumā aicināti piedalīties gan uzņēmēji, gan novada iedzīvotāji, jo šī ir lieliska iespēja pateikties entuziastiem par uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanu un drosmi uzņemties šo ne tik vieglo misiju – būt uzņēmējam, uzsver A. Žukauska.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas