Zināmi skolēnu Dziesmu svētku pirmie dalībnieki 3

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pirmie dalībnieki no Zemgales reģiona jau ir zināmi vizuālās un lietišķās mākslas jomā. Bauskas tautas namā 26. aprīlī divas žūrijas nosauca ekoloģisko tērpu skates «Tērpies zaļāk!» un vizuālās mākslas skates «Ritmu spēles» uzvarētājus. Viņu vidū ir arī Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada skolēni. Vērot tērpu šovu un piedalīties laureātu apbalvošanas ceremonijā bija ieradušies arī Zemgales pārējo novadu pārstāvji. Reģiona skolēnu mākslas darbu ekspozīciju, ko divas nedēļas varēja aplūkot Novadpētniecības un mākslas muzejā, vērtēja Valsts izglītības satura centra eksperti (VISC).  Žūrijas sastāvā bija arī Bauskas salona «Meistars Gothards» vadītāja Indra Liepa - pārstāve no Zemgales reģiona. Viņa atzīst, ka reģiona skolēnu kopīgā darbu ekspozīcija «Ritmu spēles» ir pārsteidzoši veiksmīga gan ideju, gan izpildījuma nozīmē. Arī modes skati «Tērpies zaļāk!» analizēja VISC speciālisti. Sarīkojuma dalībniekus sveica Bauskas bērnu un jauniešu centra vokālās studijas «Miljons» dziedātāji.Tērpu parādē Zemgales reģiona skolēni demonstrēja sešus priekšnesumus. Divi no tiem bija Bauskas pilsētas pamatskolas un Iecavas novada Dartijas sākumskolas audzēkņu veidoti. Skates galvenais noteikums bija apģērbu un aksesuāru gatavošana no ekoloģiskiem materiāliem un otrreizējas pārstrādes izejvielām. Dartijas sākumskolas vizuālās mākslas pulciņa vadītājas Ilzes Arājas un viņas audzēkņu oriģinālā ideja un lieliskais izpildījums daudzu apmeklētāju uzmanību saistīja vēl pirms šova sākuma. Visus neparastos tērpus, cepurītes, apavus, groziņus 3. un 4. klases skolēni bija auduši no lietotām dažādu krāsu zeķbiksēm, bet iepirkumu somas tamborējuši no lielveikalu plastmasas maisiņu strēmelēm.  Dartijas skolēnu tērpu skates moto bija Friča Bārdas dzejolis «Lūgšana». Programmas pieteikumā to lasīja skolotāja Ilze Arāja: «Lai zemei sāpes nav,/ kad manas kājas to min./ Lai puķei jācieš nav,/ kad bērns viņu vainagā pin...» Modes šovu palīdzēja veidot deju skolotāja Aija Krolle. Vairāk par šo tematu lasiet trešdienas, 28. aprīļa, laikrakstā «Bauskas Dzīve».   

Pievieno komentāru

Komentāri 3

super acs

Dažādi maisiņi redzējās tai tamborējumā- tātad- iepriekš produktu un priekšmetu nešanai izmantotie dzeltenie plastmasas maisiņi :)

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 23:13

Domīgā

"...iepirkumu somas tamborējuši no lielveikalu plastmasas maisiņu strēmelēm." Jautājums -tie bija jauni vai izlietoti maisiņi?

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 16:48

Vietējās ziņas