Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinātnieks un fotogrāfs Bauskā sarīko izstādi

Astronoms Ilgonis Vilks šonedēļ Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā atklāja savu fotoizstādi «Saules aptumsums Kenijā. Āfrikas pieskāriens» un Bauskas sākumskolas 3. klases bērniem stāstīja par Saules aptumsumu. Dabas parādību viņš imitēja, izmantojot galda lampu un globusu.
 
Ilgonis Vilks portālam  pastāstīja, ka 2013. gada novembra sākumā ar domubiedru grupu no Latvijas Kenijā vēroja pilnu Saules aptumsumu. Nākamgad identisku aptumsumu vislabāk varēs redzēt Špicbergenā, kas atrodas Arktikā. Pilns Saules aptumsums Latvijā nav redzams.

Ilgonis Vilks ir Latvijas Universitātes (LU) pasniedzējs, Astronomijas institūta pētnieks, LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja direktors, kā arī astronomijas mācību grāmatu autors. Fotografēšana ir viņa aizraušanās, ceļojot pa pasauli. Fotokolekcija «Saules aptumsums Kenijā. Āfrikas pieskāriens» ir speciāli sagatavota eksponēšanai Bauskā.

Izstādes iniciatore ir Novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode. Latvijas Radio viņa bija noklausījusies aizraujošu interviju ar astronomu. Muzeja speciāliste piezvanīja pētniekam, un abi vienojās par izstādes organizēšanu.
 
Fotogrāfijas galvenokārt tapušas Kenijas nacionālajos parkos, kas ir plaši pazīstami visā pasaulē. Astronoms dokumentē eksotiskus Āfrikas dzīvniekus, vietējos iedzīvotājus, iespaidīgus saulrietus, panorāmas ar Kilimandžāro sniegotajām virsotnēm. Viņš trešklasniekiem un citiem izstādes apmeklētājiem stāstīja par Āfrikas zvēriem, putniem, dabu un cilvēkiem. Bērni un klases audzinātāja Liene Šnepste bija sajūsmināti par tikšanos ar astronomu un aicināja viņu vēlreiz atbraukt uz Bausku. Ilgonis Vilks apsolīja nākamgad Bauskā sarīkot Austrālijas fotogrāfiju izstādi. Tur 2012. gadā viņš vēroja Saules aptumsumu.

«Kenijā ir ļoti simpātiski cilvēki – ar glītiem sejas vaibstiem, ārkārtīgi draudzīgi un atvērti. Diemžēl Rietumu civilizācijas augstais dzīves līmenis cilvēkus ļoti atsvešina, tādēļ Āfrikā bija patīkami vērot neviltoti sirsnīgu attieksmi citam pret citu un tūristiem,» atzīst fotogrāfiju autors.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas