Zinību dienā Īslīces pamatskolā

Lai arī «Covid-19» epidemioloģiskie ierobežojumi skolās ir ļoti strikti – koplietošanas telpās jālieto sejas maskas, nevakcinētajiem skolēniem maskas jālieto arī mācību klasēs, tomēr Īslīces pamatskolas audzēkņus, kā ierasts, Zinību dienas pasākums arī šodien sagaidīja pie skolas ieejas. Pēc tam katra klase satikās klases stundā.

Šogad zinības Īslīces pamatskolā apgūs 109 skolēni un 97 pirmsskolas izglītības audzēkņi. Jaunā mācību gada atklāšana sākās, kad devītklasnieki pavadīja pirmklasniekus uz skolu. Šajā mācību gadā 9. klasē ir 15 audzēkņu, pirmajā klasē – deviņi. Aplausiem skanot, tika izstaigāts «goda aplis».

«Bauskas Dzīvei» Īslīces pamatskolas direktore Irina Vargušenko sacīja: «Zinību dienas pasākumu veidojām tā, lai varam ievērot visas epidemioloģiskās prasības. Šī mums jau ir ierasta prakse – 1. septembri svinēt pie skolas, tagad arī otro gadu izlaidumu svinējām ārā pie skolas ozola.»

Skolas direktore atklāja, ka pēc svinīgajiem pasākumiem nevakcinētajiem skolēniem vajadzēja veikt «Covid-19» siekalu testu. «Pirmie rezultāti pagājušajā nedēļā mums pienāca ļoti laikus. Nekādu problēmu ar testu veikšanu nebija. Jāatzīst, ka siekalu testus skolā vajag veikt diezgan daudziem skolēniem,» atklāja I. Vargušenko.

Direktore piebilda, ka šogad nav bijusi vajadzība meklēt jaunus pedagogus: «Nav bijis pedagogu trūkums, visi ir stabili «iesakņojušies», ar vērtībām. Pašu spēkiem esam izremontējuši mācību kabinetus. Ar materiāltehnisko līdzekļu bāzi esam nodrošināti.» Direktorei šis ir jau desmitais 1. septembris. Viņa cer, ka būs iespēja turpināt mācības klātienē. «Prieks, ka skola ir «dzīva» ar bērniem. Skola bez bērniem ir kā sirds bez sirdspukstiem. Novēlu izturību, nenokārt galvu šajā grūtajā laikā, vērot ar smaidu un pozitīvismu, radošu prātu!» novēl Īslīces pamatskolas direktore Irina Vargušenko.

«Bauskas Dzīve» pie Īslīces skolas satika 9. klases skolnieces Dārtu Esīti, Zani Grāvīti, Aleksu Tukišu, Diānu Sadausku un Samantu Deģi-Groškopu. «Ir nedaudz nomācies, uztraukums, jo sākas mūsu pēdējais gads šajā skolā. Šodien uz mācībām pavadām pirmklasniekus, bet gada beigās svinēsim eksāmenu. Šī skola mums ir īpaša, šeit nav pilsētas burzmas, bet ir parks, kur var atpūsties arī tad, ja mācību stundas ir beigušās,» stāsta devītklasnieces, kuras visus gadus mācījušās Īslīces pamatskolā. Jaunietes pagaidām vēl domā, kur turpinās izglītoties pēc skolas absolvēšanas, bet pašlaik idejas ir turpināt mācības vidusskolā Bauskā, Pilsrundālē vai tehnikumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas