Zog augu aizsardzības līdzekļus

Vairākās vietās Latvijā zemniekiem nozagti augu aizsardzības līdzekļi lielā apjomā, un viena no cietušajām ir saimniecība «Zeltkalniņi» Bauskas novada Codes pagastā.

Saimniecības vadītājs Jānis Litiņš brīdinājumu citiem zemniekiem neiegādāties noteiktus augu aizsardzības līdzekļus (AAL) no nezināmiem tirgotājiem, iespējams, par zemu cenu ievietojis biedrības «Zemnieku saeima» mājaslapā zemniekusaeima.lv. Viņš vēsta, ka 23. maija naktī no angāra nozagti AAL «Adexar», «Capalo», «Tango Super», «Axial» un «Terpal». Policija aicina saimniekus, kas saņem aizdomīgu AAL iegādes piedāvājumu, ziņot tiesībsargiem.

«Neesmu vienīgais, kas cietis no zagļiem,» «Bauskas Dzīvei» stāsta J. Litiņš, «līdzīgas lielas AAL zādzības nesen notikušas Līvānu un Neretas pusē. Tās ir organizētas, ķimikāliju trauki naktī aizvesti ar transportu. Mūsu saimniecībā AAL bija aizslēgtā angārā, sagatavotas miglošanai. Zagļi izņēmuši skārda plāksni no sienas un tā iekļuvuši angārā.»

Policijai «Zeltkalniņos» izdevās savākt pierādījumus, notiek ekspertīzes. J. Litiņš gan necerot, ka ķimikālijas atgūs, tomēr labprāt redzētu zagļus aizturētus, lai tie nenodarītu kaitējumu citiem. Codes saimniecībai nodarīti zaudējumi 6000 eiro vērtībā, Neretas pusē zaudējums ir 10 tūkstoši, Līvānu saimniecībā – 5000 eiro. Latvijas Radio 1 vēsta par līdzīgām zādzībām Kurzemē – tur AAL Saldus novadā nozagti 12 tūkstošu eiro vērtībā, Ventspils pusē – par 18 tūkstošiem eiro.

J. Litiņš vērtē, ka mērķtiecīgi apzagtas lielākas saimniecības, tāpēc ir aizdomas, ka nelegāli iegūtie AAL varētu parādīties Lietuvā. Ķimikālijas netiek apdrošinātas, tāpēc zemnieki nekādas kompensācijas nesaņems. Codietis skaidro, ka būtu grūti noteikt, vai «no rokas» pārdoti AAL pieder apzagtajiem zemniekiem, jo, kaut arī katram iepakojumam ir partijas numurs un izlaides datums, tie ir visā pasaulē lielā apjomā ražoti un izplatīti zīmoli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas