Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zog ziedus skolotājai 16

Pensionētā puķu audzētāja no Bauskas piektdien, 20. maijā, «Bauskas Dzīvei» izklāstīja savus tās dienas vērojumus. Sievietes balsī nebija dusmu, tikai skumjas un vēlme, lai tas vairs neatkārtotos.- Audzēju ziedus Mēmeles kooperatīva dārziņā. Tas man atrodas ceļa uz Lielzeltiņiem malā. Šogad, tāpat kā citus gadus, jo skaisti saziedējušas tulpes. Puķes netirgoju, tās man aug priekam. Līdzās dobēm vienmēr atstāju noliktu nazi, ja kāds vēlas kādu ziedu sev paņemt, lai nogriež. Šajās dienās dārzā pumpuros bija maigi rozā tulpes. Tās tik tikko vēra vaļā savas ziedlapiņas. Piektdien piezvanīja kaimiņiene, lai pateiktu, ka mans tulpju dārziņš ir vandaļu nopostīts. Ziedi nolauzti, izrauti ar visiem sīpoliem, saplosīti. Postītāji laikam bija pārāk slinki, lai tulpes kārtīgi nogrieztu ar nazi. Atcerējos, ka piektdienas rīta agrumā, pa logu skatoties, pamanīju jauniešus, kuri gāja pa ielu un nesa avīzēs ietītas tulpes. Nodomāju vēl - tieši kā manējās.Nevēlos veikt izmeklēšanu un kādam ko pierādīt. Tikai mani māc tāda skumja nojauta, ka rozā tulpes ir aiznestas un uzdāvinātas skolotājām pēdējā zvana dienā. Esmu pārliecināta, skolotājas ir pelnījušas visskaistākos ziedus, bet ne jau zagtus. Ja dāvana nenāk no sirds, bet negodīgā veidā iegūta, tā nepriecē saņēmēju.Dārzā audzēju arī gladiolas. Es ļoti, ļoti ceru, ka 1. septembrī tās, vandaļu nopostītas, atkal neaizceļos uz kādu no pilsētas skolām.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Beiža

Vai tad Ķirbacenē vairs zaļumu nav? Jeb mūsdienu jaunatne jau ir tik tizli, ka tik tālu nevar aiziet? Kundzītēm, kas audzē puķes "citu priekam", ieteiktu uzstādīt sesku slazdus, lai tad zagļi priecājas.

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 18:32

nja

piekrītu "skumji gan" - pēdējā zvana rītā izveidojusies sacensība, kurā galvenā loma nav vis skolotājai, bet gan jauniešu savdabīgām ambīcijām. Pamatošu ar novēroto - rīta pusē pie Rimi fotogrāfējās kada klase ar audzinātāju pie līmlapiņām izrotātas mašīnas. Fotosesija beidzas un...jaunieši paklīst kur nu kurais, skolotāja mazliet apjukusi, apkrauta ziediem, mēģina atvērt auto durvis un kaut kā nebūt iesēsties. Un neviens - it neviens pat neiedomājas viņai palīdzēt - paturot ziedus, atverot auto...
Ja būtu skolotāja, noteikti nebūtu laimīga, ja mani mēģinātu vest ar izkrāšļotu limuzīnu, drošku vai ķerru - viss viens. Un, ja reiz jaunietis 16 un vairāk gados neapjēdz elementāras lietas, t.sk. to, ka apstādījumu laušana ir vandāllisms, tad diezin vai šeit līdzēs vecāki vai kāds cits. Laikam jau kas svarīgs un būtisks nokavēts...

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 20:48

Lasi kā gribi, vienalga it kā akmentiņš skolotāju dārziņā, bet nu nejau vecāku. Māciet savus bērnus nezagt un iestādiet to puķīti savā dārzā , tad jau nevajadzēs bērniem staigāt pa svešiem dārziem ,raut puķes un vēl skolotājiem par kaut ko runāt- lūdzu bērni nezodziet priekš manis puķes! Zog tie , kam savā dārzā nekā nav.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 20:01

X-sam 22.05.2011. 16:45:20
Kurš vaino skolotāju? Divas rindas augstāk: KLASES AUDZINĀTĀJIEM PAR ŠO TĒMU IR JĀRUNĀ AR SAVU KLASI.

Tas, ka kāds raksta, ka skolā šī tēma ir jāpārrunā, gan nenozīmē, kā to slimīgi uztver , iespējams, kāda skolotāja, ka tieši viņu vaino notikušajā. Vecāki katrs runās ar savu bērnu un tas paliks katrā konkrētā ģimenē, bet ja šo jautājumu izrunās klasēs, tad par to tiks informēta visa klase un visa klase tad uzzinās skolotāju domas, ka tas viņiem nesagādā prieku. Nu neizlasīju nekur, ka kāds pie šis demolēšanas vaino skolotāju.
Par konkrētām tēmām parasti runā kompetenti cilvēki, bet nevis cilvēki, kas pie kaut kā ir vainīgi, vai ne tā, cien.X-sam 22.05.16:45:20?

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 19:46

skumji gan

Tas idiotisms,kas pēdējos n-tos gadus ir pārņēmis prātus visiem,kuri saistīti ar izlaidumu klasēm,ir "skaista"norāde un žests visai sabiedrībai,pirmām kārtām pašiem pedagogiem,tad vecākiem(nu,skolnieki jau ir tikai sistēmas spogulis...).Man,ja es būtu skolotāja,nelabi samestos no priekšnojautas,ka atkal, kā katru gadu,tiks pa naktīm kaut kas pušķots,no rīta kādā transportlīdzeklī(kāds nu kuram sadabonams) vestu mani līdz skolai,u.tt.-tas viss ir tik vienāds,neinteresants,ar pliekanības piegaršu,bez izdomas un oriģinalitātes.Kurš tad no šiem ķēdes posmiem to nesaprot,jebšu visiem patiesībā tas liekas tik mazsvarīgi...?Galvenais,ka "visi tā dara"un formalitāte ir izpildīta?Kur nu vēl,kā augstāk minēts,izpostītās puķu dobes un noplēstie koku zari...

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 17:54

Zieds

To kāpņu telpu pušķošanu kāds , oriģināls gribēdams būt, iesāka. Tagad pārējie muļķojas pakaļ, skolotājiem jau nu pavisam noteikti to nevajag.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 16:47

X-sam

Kurš vaino skolotāju? Divas rindas augstāk: KLASES AUDZINĀTĀJIEM PAR ŠO TĒMU IR JĀRUNĀ AR SAVU KLASI.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 16:45

diez vai

Bet vai tad par to nebūtu jārunā arī vecākiem? Jāpastāsta, ka pārsteigumus var arī sagādāt savādāk.Diez vai skolotājs saka- lūdzu pušķojiet manu kāpņu telpu, lai man vakarā ir ko vākt un domāt, kurā konteinerā to visu salikt, trokšnojiet pa nakti kāpņu telpā un noteikti aplauziet kaimiņu dārzus vai apstādījumus, lai kaimiņi vairs kādu mēnesi nerunātu, lai justos vainīga, ka ir skolotāja.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 11:21

skolotājai

Bet vai tad kāds vaino to skolotāju, kura tās puķes saņēma, kaut kā es nevienā komentārā to neizlasīju. Mūsu mājā arī dzīvoja skolotāja, tad pēdējā zvana dienā tika lauzti pie mājas augošie kastaņi, cerīņi, apvītas kāpņu margas pa nakti ar tiem, un tad nu tās kāpnes tādas piemēslotas stāvēja līdz vakaram- kas vāca nost, vai tā nelaimīgā skolotāja vai tie skolēni , to nezini, jo biju darbā.Vai vienkāršāk un sirsnīgāk nebūtu bijis, ja tie skolēni sagaidītu pie mājas ar ziedu pušķi, nevis visi pārējie iedzīvotāji šausminātos par pie mājas nopostītajiem apstādījumiem. Klases audzinātājiem par šo tēmu ir jārunā ar savu klasi.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 10:41

ome

...arī es nesu puķes skolotājai pavasari skolu beidzot...mums mājās pašiem nebija, bet es gāju pa ciematu-kur redzēju dārziņā skaistu pujeņu krūmu vai tulpes, narcises gāju pie saimnieces palūgt kādu ziedu...nekad man netika atteikts

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 09:50

skolotāja

Dūša sķērma ir gan , lai gan rozā tulpes NEBIJA DOMĀTAS MAN un tās nesaņēmu. Un negribu saņemt ne rozā ne citas. Tāpēc jau daudzus gadus ziedus audzinu pati sev par prieku. Tā ir izdevīgāk- prieks patiesāks.Arī man ZOG. Zog visu un daudzi. Un nav te ko vainot to nelaimīgo, kurai tika manas vai minētās pensionāres tulpes. Uz pēdējo zvanu vai izlaidumu eju tikai skolēnu, bet ne sava prieka dēļ.

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 20:16

skolniekam

Plūkt un zagt un raut ārā ar visiem sīpoliem- tās tomēr ir dažādas lietas.Nezinu gan, vai tai skolotājai, kas saņēma tās rozā tulpes, nav tagad tāda mazliet šķērma sajūta, zinot , no kurienes tās puķes nāk un kas tās pasniedza.
Lūk, tur jau tā mūsu tautas nelaime, ka zagt sāk jau skolnieka gados, tad kādēļ pārmest kaut ko mūsu valdībai un runas vīriem- viņi taču tikai turpina jau bērnībā iesākto. Zog no apaķšas līdz augšai, no bērna līdz pieaugušam, no sīkumiem līdz lielām lietām, kad reiz beigsies šī savstarpējā apzagšana, tad sāksies mūsu valsts augšupeja.

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 18:41

nja,

arī mēs dažus gadus atpakaļ pušķojām skolotājai durvjupriekšu, bet zaļumus un ziedus savācām iepriekš. Tagad citi laiki - atbrien bars jauniešu, uztaisa balagānu aplauž visus ceriņus ap māju un turpat durvjupriekšā sasprauž. Nez, nez vai skolotājai lails prieks... Starp citu, pirms 4 gadiem še pat, šai pašai skolotājai tikai citi jaunieši pamanījās ne vien ceriņus aplauzt, bet nocirst turpat netālu iestādītos berziņus - jaukas meijas sanāca...Varbūt pirms pēdējā zvana audzinātājas varētu savus apmācāmos instruēt, ka pie mājas augošie košumkrūmi, ziedi un kociņi stādīti citiem mērķiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 15:32

Tantuks

Atbilde skolniekam - man patīk tavs domu gājums - ziedi tiešām domāti priekam.Tikai to iegūšanas veids no jauniešu puses man nav pieņemams. Varbūt uz priekšu nāciet, plūksim un priecāsimies kopā!
Pašai gan man nav nācies plūkt ziedus svešā dobē. Un vēl - paldies par labas veselības vēlējumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 13:08

inese dreimane

Tas noteikti bija Arnis Vilemsons, kurš pa ceļam uz točku gāja garām dārzam, nolūca ziedus, aiznesa uz vietējo viekalu Jeļenai, lai kopīgi seksotu

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 12:23

skolnieks

Tantuk neķer kreņķi. Ja jau audzēji priekam, tad viņas nokļuva tur, kur bija domātas.
Jaunieši tās aiznesa skolotājai.

Jaunieši vienmēr visos laikos ir plūkuši puķes. Mēģini atcerēties, varbūt jaunībā arī pašai kāda puķīte noplūcās kādā dobē.

Lai tev laba veselība :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 10:11

Vietējās ziņas