Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zorģos iekārto krīzes dzīvokli

Pirmais pagaidu patvērums Iecavas novada ģimenēm vai cilvēkiem, kam gadījusies nelaime, tapis ar Eiropas fondu atbalstu pārrobežu sadarbības projektā ar Lietuvas partneriem.

Kopumā sociālo pakalpojumu uzlabošanai pāris gadu gaitā ieguldīti ap 22 tūkstošiem latu, un galvenais ieguvumus ir plašāka atbalsta pieejamība, uzsver Iecavas pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale.

Krīzes dzīvokli tika nolemts iekārtot Zorģu bibliotēkas vecajās istabiņās, kad kultūras iestāde pārcēlās uz tās pašas mājas pirmajā stāvā jaunierīkotajām plašajām telpām. Atminoties agrākās pašaurās istabas ar grāmatplauktiem, datoriem un lasāmgaldu, tagad pilnīgi no jauna izremontētajā un labiekārtotajā mājoklī pārsteidz plašums un gaisma, kas ienāk pa vairākiem logiem.

Te var apmesties četri cilvēki. Diviem ir guļvieta uz modernā dīvāna dzīvojamā istabā, kur iekārtots arī kompakts, bet ērts virtuves stūris ar plītiņu, ledusskapi, veļas mašīnu, izlietni, plauktos sarindotiem katliņiem, bļodām, šķīvjiem, krūzēm, galda rīkiem utt. Guļamistabā ir divstāvu gulta, matrači, segas un pilnīgi jauni veļas komplekti vēl nav izpakoti no iesaiņojuma. «Lai neapput,» saka S. Strautmale, atklājot, ka teju, teju pāris ģimenes jaunajā mītnē jau apmetušās, tomēr izdevies problēmu atrisināt uzreiz.

Iemītnieki varēs skatīties televizoru ar standarta bezmaksas pro-grammām. Sanitārajā mezglā ir ērta dušas kabīne, mantas varēs izvietot vairākos skapjos un plauktos.

«Sociālā dienesta klientiem, visdrīzāk, šī var kļūt par pagaidu mītni, ja ģimenē konstatēta vardarbība,» vērtē S. Strautmale, «taču nekad nevaram paredzēt, vai kādā normālā mājsaimniecībā nerodas pēkšņas problēmas ar bankas kreditētu dzīvokli, dabas katastrofas nopostītu māju vai citu sadzīves izraisītu situāciju.»

Sociālā dienesta psiholoģe Signe Sūnaika uzsver labo vietas izvēli – ēkas pirmajā stāvā ir bibliotēka ar grāmatām, periodiskajiem izdevumiem un brīvu internetu, ciemats ir tuvu šosejai un ar labu sabiedriskā transporta satiksmi, taču ļoti zaļš un sakopts. S. Strautmale piebilst – Zorģos ir klusi, te var arī patverties, ja ģimenei gadījušās lielākas domstarpības un negribas Iecavas centrā trāpīties otra ceļā.

Krīzes dzīvokli varēs izmantot pusgada garumā, taču, ja šajā posmā neizdodas sakārtot situāciju, līgumu par pagaidu mītnes izmantošanu varēs arī pagarināt, skaidro Sigma Strautmale. «Galvenais, ka mums ir drošības izjūta, aizmugure, ko varam izmantot sarežģītā brīdī,» saka sociālā dienesta vadītāja, paskaidrojot, ka līdz šim novada sociālajiem darbiniekiem nebija, kur izvietot problēmās nonākušus cilvēkus.

Paralēli Zorģu krīzes dzīvoklim projektā aprīkots psiholoģes kabinets Iecavas veselības un sociālās aprūpes centrā. S. Sūnaika atklāj – tas tagad ir ērts un patīkams, nodarbību laikā var atlaisties krēslā vai uz paklāja, sarunu biedri jūtas ļoti komfortabli. Tagad psiholoģei konsultācijas notiek daudz biežāk.

Projekta gaitā izdots ļoti noderīgs metodiskais materiāls sociālajiem darbiniekiem un krāsains buklets ar pilnīgu informāciju par Iecavas sociālā dienesta darbiniekiem un pakalpojumiem, rāda Sigma Strautmale.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas