Zorģos veido māmiņu klubu 1

Piektdien, 9. augustā, atpūtas parkā «Labirinti» uz pirmo tikšanos gaidītas Iecavas novada Zorģu ciemata māmiņas ar bērniem līdz sešu gadu vecumam.

Idejas autore Iveta Valtenberga, kuras bērniņam ir pusgads, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka vēlētos izveidot jauno māmiņu grupu, lai kopīgi pavadītu laiku gan pašas, gan viņu atvases. Pulkā tiks laipni uzņemtas arī topošās māmiņas.

«Vēlos, lai varam kopīgi pavadīt laiku, iepazīties un sadraudzēties. Mūsu bērniem būs rotaļbiedri no pašu ciemata, viņi jau no mazotnes varēs spēlēties kopā,» mērķi skaidro Iveta. Doma radusies, tiekoties un iepazīstoties ar pāris citām Zorģu jaunajām mātēm.

Iveta pati ir visai komunikabla, īpaši, ja uzreiz atrod kopīgu valodu ar kādu cilvēku, taču atzīst – ne katra ir tik droša, lai, redzot citu mammu ar zīdaini, nāktu iekšā svešā sētā un teiktu – draudzēsimies! Taču saprotoša sarunbiedre un labvēlīga komunikācija pirmsskolas bērnu audzināšanas posmā mātēm ir ļoti vajadzīga. Tāpēc nolemts aicināt visas ciemata jaunās mātes kopā, tikšanās turpmāk rīkojot regulāri.

Zorģu jaunās māmiņas ar bērniem Pastaru ģimenes mītnē «Labirintos», kur ir mājas pašai Ivetai, piektdien gaidītas pulksten 12. Nākamreiz grupas dalībnieces varētu norunāt citu tikšanās vietu, piemēram, Zorģu bibliotēkā, teic Iveta. Tur ar laiku varētu rīkot dažādas interešu nodarbības ar speciālistiem, piemēram, par bērnu audzināšanu un attīstību.

Zorģu bibliotekāre Aina Ezergaile informē, ka ar prieku atbalstīs šo iniciatīvu. Pirmajai tikšanās reizei viņa piedāvās krāsainās bērnu grāmatiņas, kas ir bibliotēkas fondā.

Zorģu jauno māmiņu kluba pirmā tikšanās ir Iecavas pašvaldības pirmo reizi sarīkotajā Ģimeņu nedēļā, kas rit no 7. līdz 10. augustam. Iveta teic, ka tas sanācis neplānoti, tomēr atbilst tēmai un nepārklājas ar citiem notikumiem. Tēvu loma pašlaik būšot kā māmiņu atvedējiem uz tikšanos, vecāko bērnu pieskatītājiem vai kafijas pienesējiem, smejot teic rīkotāja, piebilstot, ka pagaidām kopīgās intereses tiks apspriestas dāmu lokā, ļaujot sadraudzēties mazākajām atvasēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas