Zorģu bibliotēkā veldzē dvēseles dzejā un dziesmās 7

Rudenīgi tumšais 31. oktobra vakars Iecavas novada Zorģu bibliotēkā likās gaišs – teju 40 sanākušo dvēseles veldzēja Jurgitas Druseikas, Laimdotas Vištartes-Leimantes un Raita Sirmaņas uzstāšanās.

Mākslinieki bija mērojuši 300 kilometru no Talsiem, un saldeniece Laimdota vēl mirkli atguvās no Raita straujās braukšanas manieres. Jurgita un Raitis Bauskas, Iecavas un citos kaimiņu novados labi zināmi kā duets «Uzmini nu!».

Raitis kopā ar bibliotekāri Ainu Ezergaili atraktīvi sagaidījis Zorģu bibliotēkā pašvaldību konkursa komisiju. Jurgita nāk no Grenctāles pagasta, kur dzied arī korī. Kamēr māmiņa uzstājās, divas viņas atvases spēlējās Zorģu bibliotēkas bērnu stūrītī, reizumis dziedot līdzi kādai dziesmai vai aplaudējot kopā ar publiku.

Laimdota dzīvo Saldus pusē, dzeju sākusi rakstīt pirms pieciem gadiem, ievietojot vārsmas draugiem.lv. Tur abas ar Jurgitu iepazinušās, jūtot dvēseļu radniecību. Pašas lasījumā dažs dzejolis kādu klausītāju aizkustināja līdz asarām. Laimdota visbiežāk dzejo par jūtām, taču ir veltījumi arī meitām un dabai.

Jurgitai iedvesmu melodiju un reizumis arī vārsmu radīšanai bieži sniedz daba. Reiz kādā vakarā, nākot no kormēģinājuma, tumšajā naktī pārsteigušas skaistas zvaigznes, kādas dzejdare vēl nebija redzējusi. Tā radusies dziesma par burvīgās zvaigžņu nakts krāšņumu. Jurgita darinājusi arī optimistiskas, ritmiskas kompozīcijas, kas mudina nepaļauties melnajām dienām, bet vienmēr turēt degunu augšā, iet možu garu ar smaidu sejā, lai neveiksmes nevarētu apbēdināt. Skanēja arī aktuāla dziesma par dzīvi virtuālajā pasaulē – vēstuļu sūtīšanu portālā draugiem.lv.

Dzejas lasījumiem tematiski mijoties ar dziesmām, gluži nemanot pagāja vairāk nekā divas stundas. Noslēgumā Zorģu bibliotēkas lasītāji sveica A. Ezergaili ar Eiropas Gada cilvēka titula piešķiršanu valsts mēroga pašvaldību konkursā.

Bibliotēkā 31. oktobra vakarā ienāca arī kāds bērns – Helovīna svinētājs, kurš no bibliotekāres saņēma šokolādes tāfelīti. Saldumu vācējs nebija pārāk briesmīgi pārģērbies, taču viņam bija atstarotājs, lai būtu labāk redzams uz tumšajiem lauku ceļiem. Ar gardumiem bija savākts jau pasmags dāvanu maisiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Mjā ....

Paskat, ir taču vēl cilvēki ar dvēselēm .... Vismaz pēc pašu domām,ka ir no tādiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 15:11

zorģis

Ainai visu cieņu par to ko viņa dara ,un par to kā viņa to dara , visu cieņu

pirms 6 gadiem, 2013.11.01 21:00

Vietējās ziņas