Žūrija izvērtējusi «Bauskas Balsis» mazāko dalībnieku uzstāšanos 4

Piektdien, 13. martā, Bauskas kultūras centrā (BKC) aizvadīta bērnu un jauniešu vokālā konkursa «Bauskas balsis» pirmā daļa.
Vokālos talantus piektdienas priekšpusdienā demonstrēja 18 pirmsskolas vecuma bērni. Jaunākajiem bija četri gadi, vecākajiem – septiņi.

Pasākumu vadīja iecavniece Laimrota Jaunzeme. Pirms katra priekšnesuma viņa iepazīstināja publiku ar mazajiem māksliniekiem, izjautājot viņus par sapņu profesijām, brīvā laika aktivitātēm, sagatavotajām dziesmām utt. 

Žūrija, kuras sastāvā bija vokālās studijas «Aprīļa pilieni» vadītāja Nijole Berezina, deju grupas «Lēra» vadītāja Kitija Vīgupa un mūzikas skolotāja Ilze Žubēre, par uzvarētāju konkursā atzina un 50 eiro balvu piešķīra piecus gadus vecajai Martai Kadiševskai. Viņa izpildīja Lolitas Saulietes dziesmu «Palīgs». Žūrija atklāja, ka lēmums bija vienbalsīgs un noteikt uzvarētāju nebija grūti, jo meitenes vokālais sniegums bija ļoti labs. Žūrija novēroja, ka Marta uz skatuves bija droša un uzstājās pārliecinoši. 

Bērnu priekšnesumos vērtēja ne tikai vokālo sniegumu, bet arī uzveduma oriģinalitāti, repertuāra piemērotību vecumam, skatuves tēlu un kultūru un fonogrammas kvalitāti. 

Žūrijas pārstāve K. Vīgupa atklāj: «Gribējās konkursā dzirdēt «spridzeklīgāku» repertuāru. Ātrās dziesmas būtu arī vieglāk izpildīt.» Lielāku priekšnesumu dažādību var sagaidīt, ja bērnus māca dažādas vokālās pedagoģes. Šogad konkursā uzstājās divi bērni, ko sagatavoja studijas «Miljons» vadītāja Ieva Karpoviča, pārējie bija pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaulīte» vokālās studijas «Saulīte» vadītājas Māras Zelmenes audzēkņi. 

Viņa stāsta, ka ir apmierināta ar bērnu sniegumu. Konkursa uzvarētāja ir viņas audzēkne. Priekšnesumus gatavojuši aptuveni divus mēnešus, bet svarīgs ir sistemātisks darbs gadu gadiem. Divreiz nedēļā pēcpusdienās vokālajā studijā notiek individuāls un smags darbs ar bērniem, jo rezultātu sasniegšanai jāstrādā līdz pagurumam, atzīst M. Zelmene.

Pirms konkursa skolotāja pat trijos naktī domāja par bērnu sniegumu. Raugoties priekšnesumos no aizkulisēm, var piedzīvot drudzi, smej pedagoģe. «Ikdienā trenējamies, bet uz skatuves dažiem zūd atbrīvotība un nav iestudēto kustību. Tagad bērni uztraucas vairāk un ir nervozāki nekā pirms desmit gadiem,» novērojusi M. Zelmene.   

Publiku izklaidēja Bauskas pilsētas pamatskolas 4. klases skolēni ar diviem deju priekšnesumiem, ko palīdzēja sagatavot skolotāja Aija Dūmiņa. 

Pēcpusdienā plānotais pusfināla konkurss skolas vecuma bērniem un jauniešiem nenotika, jo konkursam bija pieteikušies maz dalībnieku. Fināls būs rīt plkst. 16. Tā īpašais viesis būs mūziķis Normunds Rutulis. Uzstāsies arī citu gadu laureāti.

Vairāk par konkursa norisi lasiet pirmdien, 16. martā, laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mamma

Konkurs bija ļoti skaists. žēl ka noteica tikai 1.vietu.varējajau iedot diplomu 2.un 3. vietai arī.tas jau kaulus nelaustu un izdevumi arī nēkādi.toties bērniem lielāks prieks.

pirms 5 gadiem, 2015.03.13 20:18

vēl kāda mamma

Bija ļoti jauki! Paldies! Paldies arī Mārai par ieguldīto darbu bērnu sagatavošanā!

pirms 5 gadiem, 2015.03.14 12:23

mammucis

Patiešām jauks pasākums! Tik žēl ka, nebija 3.vietas finālā. Mīļs paldies Mārai par ieguldīto darbu!

pirms 5 gadiem, 2015.03.14 13:20

Vietējās ziņas