Žūrija uzteic Bauskas skolēnu priekšnesumus

Zemgales reģiona skatuves runas konkursa dalībnieki 15. aprīlī pulcējās Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) un pilsētas Kultūras centrā. Žūrija viņu izpildījumā klausījās dzeju, prozas fragmentus, skatījās literāros uzvedumus. 

BJC metodiķe Veronika Puķe pēc rezultātu apkopošanas portālam pastāstīja, ka Bauskas skolēnu sniegums guvis augstu žūrijas vērtējumu. Bauskas sākumskolas 2. klases teātra kopas «Ancīši» uzvedumu «Saliec burtus dzejoļos» uzslavēja visi žūrijas locekļi. Līdz ar Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas uzvedumu «Jaunu dienu mīlas skices» baušķenieki saņēma 1. pakāpes diplomu. 

Vairāki 1. pakāpes diplomi tika pasniegti mūsu skolēniem, skatuves runas konkursa dalībniekiem. Augstāko vērtējumu saņēma Bauskas pilsētas pamatskolas audzēknes Ketlīna Juškevica, Elīna Elizabete Daugule un Elīna Pole, kā arī Diāna Sadauska no Īslīces vidusskolas un Kristīne Emiljanoviča no Svitenes skolas. 2. pakāpes diploms piešķirts Leinai Simanovičai, kas mācās Bauskas sākumskolā, 3. pakāpes diplomu saņēma Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkne Samanta Cielava. 

Žūrijas nedalītu atzinību izpelnījās Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 2. klases audzēknis Roberts Miezītis. Īpaši izteiksmīgi puika izstāstīja Laimoņa Pēlmaņa dzejoli «Drošsirdīgais mednieks». «Bauskas Dzīvei» mazais kuldīdznieks pastāstīja, ka dzejolīti viņam ieteikusi mamma Agnese Čīče. Mamma paskaidroja, ka zēns pats daudz lasa dzejoļus, ir savi tīkamākie autori, piemēram, Ojārs Vācietis.

Roberta skolotāja Marika Šulce piebilda, ka zēns kļuvis par sava veida skolas simbolu. Kad vidusskolā ierodas viesi, Robertu aicina atraktīvi iepazīstināt ar izglītības iestādi. «Skolā mums ir daudz talantīgu bērnu, viņi labprāt uzstājas auditorijai. Ir tikai jāsamana šie mazie talanti un jāpalīdz viņiem attīstīties. Viens no tādiem ir Roberts, zēns ar īpašu harizmu, spēju piesaistīt publikas uzmanību,» tā skolotāja M. Šulce.

Pirms konkursa «Bauskas Dzīve» uzrunāja mūspuses skolēnus. Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības Svitenes skolas 3. klases audzēkne Kristīne Emiljanoviča neslēpa, ka ir uztraukusies, bet tikai nedaudz. Meitene bija apņēmības pilna droši uzstāties, parādot žūrijai, cik ļoti viņai patīk dzeja. 

Bauskas pilsētas pamatskolas 9. klases skolniece Elīna Pole pastāstīja, ka konkursam Ārijas Elksnes dzejoli «Klusums» izvēlējusies pati. Viņu uzrunāja domas, kuras autore ieslēpusi savā dzejolī. Savukārt Māras Svīres eseju krājums «Sotto voce» viņu pārsteidzis ar autores smalki izstāstītajām detaļām, neparastajiem salīdzinājumiem. Meitene neslēpa, ka šobrīd nav uztraukusies, taču, kad nostāsies žūrijas priekšā, sajūtas, iespējams, būs citādas. 

Konkursa noslēgumā, vērtējot skolēnu sniegumu, Valsts izglītības un satura centra metodiķe Dace Jurka pauda gandarījumu par augsto līmeni, ar ko skate Bauskā īpaši izcēlusies. Līdzīgu atziņu pauda aktieris Gundars Āboliņš: «Salīdzinot ar citviet redzēto, mani pārsteidza daudzās individualitātes. Es ieraudzīju vairākus spilgtus personību asniņus. Taču vienlaikus vēlos norādīt, žūrijā esot, uzreiz varu redzēt, kurš bērns draudzējas ar grāmatiņu. Te atklājas, kurš lasa grāmatas, kurš tikai spēlējas ar planšeti un datoru. Planšete, tas ir tikai šķitums. Tādēļ mans vēlējums – draudzējieties ar grāmatām! Tām ir būtiska loma ceļā uz sasniegumiem.» 

Režisore Dace Liepniece aicināja skolēnus neaizmirst, ka jebkura uzstāšanās uz skatuves ir dialogs ar publiku. «Domājiet par to, ka jūs nevis skaitāt dzejoli, bet sarunājaties ar zālē sēdošajiem. Tas būs vēl viens solis ceļā uz panākumiem,» vēlēja D. Liepniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas