Žūrija vērtē Bauskas ēdienus

Pirms gada baušķeniekus un pilsētas viesus patīkami pārsteidza jauns gastronomisks piedāvājums – īpašie Bauskas ēdieni. Bauskas tūrisma informācijas centrs (TIC) šo jaunumu bija pieteicis konkursam «Tūrisms un vietējā gastronomija».

Tūrisma attīstības valsts aģentūra šo konkursu organizē sadarbībā ar Eiropas Komisiju. Tā mērķis veicināt un attīstīt Eiropas tūrisma galamērķus, kuri savā darbībā ievēro ilgtspējīgas attīstības principus. Šogad uzmanības lokā bija gastronomiskais tūrisms.

Bauskas ielās nedēļas sākumā rosījās filmētāji, kuru kameras bija vērstas pret vecpilsētas interesantākajiem objektiem. Iemūžināja retroautomašīnu «Pobeda», kurai pie stūres bija tās īpašnieks, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis. Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure skaidro, ka tapa trīs minūšu garš videostāsts par Bauskas īpašajiem ēdieniem «Gastronomiskais ceļojums cauri gadsimtiem». Tajā vēstī par viduslaiku Bauskas galma galda kultūru, par Zemgalei raksturīgajiem latviskajiem ēdieniem – virteņiem, mūspuses uzņēmumiem, piemēram, Bauskas alu darītavu, saldumu ražotni «Poļu nams». Filmēja meksikāņu šefpavāru Havjeru Garsiju, kurš mācījās pagatavot Bauskas īpašos ēdienus.

«Mūsu pieteikums konkursā izturējis pirmo atlases kārtu, no vairāk nekā desmit pretendentiem esam piecu labāko vidū. Piektdien, 4. decembrī, piedalīsimies Latvijas Tūrisma forumā Jūrmalā. Tā ir nozīmīga nozares pārstāvju darba tikšanās, kurā pārrunājam aktualitātes, apmaināmies ar pieredzi. Forumā nosauks konkursa «Tūrisms un vietējā gastronomija» uzvarētāju,» stāsta I. Turkupole-Zilpure.

Inese Šīrava, Tūrisma attīstības valsts aģentūras produktu attīstības vecākā eksperte, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka labāko piecu konkursantu vidū līdz ar baušķeniekiem ir Tukuma, Dundagas novada, Liepājas pilsētas un Latgales kulinārā mantojuma pārstāvji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas