Zviedrijas seniorus ieinteresēs par Zemgali

Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas tūrisma izstādē «Senior» būs pieejama informācija arī par Bausku, Rundāli, portālu informē Zemgales tūrisma asociācijas vadītāja Liene Rulle.

Zemgales un Kurzemes tūrisma asociāciju pārstāvji no 20. līdz 22. oktobrim piedalīsies starptautiskajā izstādē «Senior». Tas ir viens no nozīmīgākajiem tūrisma industrijas forumiem Skandināvijā, kuras galvenā mērķauditorija ir seniori. Pērn šādā izstādē piedalījās 208 dalībnieki no dažādām valstīm, uz to ieradās vairāk nekā 12 tūkstoši apmeklētāju.

Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka baušķenieki uz Stokholmu nedodas, taču Zemgales pārstāvim iedoti daudzi materiāli. Tie ir bukleti par Rundāles pili zviedru valodā. Latvijas stendā interesenti varēs apskatīt īpašo bukletu par trim Zemgales pilīm, kas izdots angliski. Būs pieejamas arī ilustrētas kartes angļu valodā par četriem mūspuses novadiem: Bausku, Vecumniekiem, Iecavu un Rundāli.

I. Turkupole-Zilpure piebilda, ka ārzemju ceļotāju vidū seniori ir vairāk nekā puse no visiem viesiem. Viņi ir ieinteresēti daudz redzēt, labprāt izmanto dažādus papildu pakalpojumus, iepērkas.

«Stabili finanšu ienākumi un aktīvs dzīvesveids ir galvenie raksturojošie elementi, kas arvien vairāk palielina senioru vēlmi ceļot. Ārzemju seniori ir aktīvi, dodas garās pastaigās, vēro dabu, labprāt bauda vietējo produkciju un kultūru. Kvalitatīvs kultūras tūrisma piedāvājums, svaigs gaiss un tīra vide ir galvenie priekšnosacījumi, kāpēc pēdējos gados savos ceļojumu plānos ārzemju tūristi iekļauj arī Latviju,» skaidro L. Rulle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas